مشاور آنلاین برای چه مشکلاتی مناسب است؟

مشاور آنلاین و مشکلات روانشناختی

در مشاوره آنلاین با استفاده از تماس تصویری امکان ارتباط چهره به نیز فراهم شده است. با توجه به این مزیت درصد بیشتری از مشکلات را می توان با کمک مشاور آنلاین تحت درمان قرار داد. به طور کل سه دسته از مشکلات در روانشناسی مورد توجه هستند. این موارد شامل مشکلات فردی، مشکلات خانوادگی و مشکلات ازدواج می شوند.

در حال حاضر تنها یک سوم از افرادی که مشکلات روانشناختی دارند برای درمان و مشاوره اقدام می کنند. یک دلیل می تواند دسترسی دشوار به مراکز مشاوره باشد. بنابراین مشاوره آنلاین یک راهکار مفید برای دسترسی یافتن به روانشناس و مشاور می باشد. چراکه اکثر مشکلات را می توان با مشاور آنلاین در میان گذاشت. برخی مواقع درمان مشکل یا اختلال به جلسات حضوری نیاز دارد. در این شرایط نیز با کمک مشاور آنلاین روانشناسی فرد به احتمال بیشتری انگیزه حضور در مرکز مشاوره پیدا می کند.

همانطور که گفته شد مشکلات روانشناسی به سه دسته کلی فردی، خانوادگی و ازدواج تقسیم می شوند. اما باید توجه داشت که این دسته بندیها به هم مرتبط هستند. فرض کنید یک فرد با اختلال افسردگی به مشاور مراجعه می کند. اگر علائم فرد با کمک روانشناس کاهش پیدا کنند اما مشکلات خانوادگی یا ازدواج هنوز وجود داشته باشند احتمال عود و بازگشت افسردگی بسیار بالا خواهد بود. در مشاوره آنلاین بر این مبنی یک مزیت مشخص وجود دارد. گاهی اوقات فراخوانی افراد خانواده به جلسات مشاوره با مقاومت آنها همراه است. اما استفاده از مشاوره آنلاین یا مشاوره تلفنی این امر را آسان می سازد.

برای سایر مشکلات نیز می توان از مشاوره آنلاین استفاده کرد. از جمله درمان استرس، اضطراب، وسواس، اعتیاد،  و سایر مشکلات فردی. همچنین مشکلات ازدواج و تربیت کودک نیز به خوبی می توانند از طریق مشاوره آنلاین حل و فصل شوند.

مشاوره آنلاین

دکتر روانشناس در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *